News

आज ह्वा,त्तै घ,ट्यो सुन को मुल्य हेर्नुहोस कति मा का,रो,बार हुदैछ

काठमाडौं – नेपाली बजारमा आज (सोमवार) सुनको मूल्य घ,टे,को छ । आज सुनको मूल्य प्रतितोला २ सय रुपैयाँले घ,टे,को हो ।नेपाल सुनचाँदी व्यवसायी महांसघका अनुसार आज छापावाल सुनको मूल्य प्रतितोला ९८ हजार २ सय रुपैयाँ कायम गरिएको छ ।

यस्तै तेजावी सुनको मूल्य ९७ हजार ७ सय कायम गरिएको छ ।आज चाँदीको मूल्यमा पनि प्रति तोला दश रुपैयाँ घ,टे,को छ । महासंघका अनुसार आज चाँदीको मूल्य प्रतितोला १३ सय १५ रुपैयाँमा कारोबार भइरहेको छ ।

यो पनि भरतपुर अस्पतालमा आ,क,स्मि,क बाहेकका सेवा ब,न्द

चितवन – भरतपुर अस्पतालको आकस्मिकबाहेकका सेवा बन्द गरिएको छ ।कोरोना भाइरस सं,क्र,मि,त,को उपचारमा खटिएका अस्पतालका प्रमुख मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट, प्रसूति तथा स्त्रीरोग विभाग प्रमुख र अन्य चिकित्सक स्वास्थ्यकर्मीमा कोरोना सङ्क्रमण देखिएपछि अस्पतालको आकस्मिक सेवाबाहेक अन्य सेवा बन्द गरिएको हो ।

अस्पतालमा चितवनसहितका १९ जिल्लाका बि,रा,मी,को उपचार हुँदै आएको थियो । कोरोना सङ्क्रमणका बिरामी पनि त्यही अनुपातमा उपचार भइरहेको थियो ।अस्पताल प्रशासनले एक सूचना जारी गर्दै आइतबार साँझ ७ बजेदेखि अर्को सूचना जारी नभएसम्मका लागि अन्य सेवा बन्द गरिएको जनाएको छ ।
अस्पतालले जनरल बहिरङ्ग सेवा ब,न्द गरी एकीकृत आकस्मिक सेवामार्फत बिरामीको उपचार गरिने सूचनामा उल्लेख छ ।यस्तै सघन उपचार कक्ष र प्रसूति विभागमा पनि नयाँ सेवा बन्द गरिएको छ । त्यहाँ रहेका बिरामीलाई व्यवस्थापन गरी निर्मलीकरणका लागि नयाँ सेवा बन्द गरिएको अस्पतालले जनाएको छ ।

यस्तै आकस्मिक शल्यक्रिया गर्नुपर्ने बिरामीको सेवा यथावत रहने अस्पतालका सूचना अधिकारी लीलाधर पौडेलले जानकारी दिए । अस्पतालको आकस्मिक कक्षमा कार्यरत एक स्वास्थ्यकर्मीमा कोरोना सङ्क्रमण देखिएपछि ब,न्द गरिएको सो कक्ष शनिबार राति मात्रै खोलिएको थियो ।रत्ननगर अस्पताललाई आइसोलेशन बनाइने जिल्लामा कोभिड–१९ सं,क्र,मि,त,को सङ्ख्या बढ्दै गएपछि पूर्वी चितवनको रत्ननगर बहुलहर अस्पताललाई आइसोलेशन अस्पताल बनाइने भएको छ ।

अन्य बिरामीको तुलनामा कोरोना सङ्क्रमित बढेपछि आइसोलेशनमा रुपान्तरण गर्न लागिएको हो ।पूर्वीचितवनका चार नगरपालिकाका प्रमुखहरूको संयुक्त बैठकले उक्त निर्णय गरेको रत्ननगर नगरपालिका प्रमुख एवं अस्पतालका अध्यक्ष नारायण वनले बताए । अस्पताललाई तत्काल ३० शैय्याको आइसोलेशन कक्ष बनाउने उनले जानकारी दिए ।अस्पतालका चिकित्सकलाई संक्रमण पुष्टि भएपछि हाल आकस्मिक कक्षबाहेक सबै बन्द रहेकाले पनि आइसोलेशन अस्पतालका रुपमा बनाएर अघि बढ्ने निर्णय भएको प्रमुख वनले बताए ।

Related Articles

Back to top button
Close